איזה מערכת הפעלה הכי מומלצת בשרת שלכם?

איתי בר לב
איתי בר לב

מתכנת, איש IT וחובב שרתים מושבע

מערכות הפעלה הן עמוד השדרה של השרת. הם אחראים להפעלה חלקה של שירות אירוח אתרים וגם לאבטחה.

ישנם סוגים רבים ושונים של מערכות הפעלה זמינות, אך עלינו תמיד לנסות ללכת עם מערכות הפעלה מבוססות לינוקס. יש להם הרבה תכונות אבטחה והם הרבה יותר קלים לתחזוקה מאשר עמיתיהם של Windows.

חברות אחסון אתרים מציעות מערכות הפעלה שונות עבור לקוחותיהם. עם זאת, חלקם פופולריים יותר מאחרים. בואו נסתכל על מערכת ההפעלה הפופולרית ביותר והסיבות מאחורי הפופולריות שלהן.

Windows Server היא אחת ממערכות ההפעלה הפופולריות ביותר עבור שרתי אירוח אתרים מכיוון שהיא קלה לשימוש ויש מאחוריה קהילה גדולה. החיסרון של מערכת ההפעלה הזו הוא שיש לה תג מחיר גבוה ודורש רישיון נוסף עבור כל שרת במרכז הנתונים שלך.

לינוקס, לעומת זאת, היא חופשית לשימוש ואינה דורשת דמי רישיון, אך היא אינה ידידותית למשתמש כמו Windows Server, מה שמקשה על ההגדרה הנכונה. כמו כן, אין לו קהילה גדולה כמו Windows Server, כך שיש פחות אנשים שיכולים לעזור לך

לינוקס היא מערכת הפעלה חינמית וקוד פתוח הנחשבת לבחירה טובה יותר עבור אירוח אתרים. זוהי פלטפורמה יציבה ומאובטחת שניתן להתאים אישית לצרכים שלך.

זה גם מציע גמישות רבה עם הפצות וגרסאות שונות שאפשר לבחור מהן, מה שמקל על מציאת אחת שעונה על הדרישות שלך.

עם זאת, לינוקס אינה חפה מחסרונותיה. כמה בעיות נפוצות כוללות חוסר תמיכה בתוכנה קניינית, בעיות תאימות לחומרה והיעדר יישומי תוכנה מסחריים.

איך לדעת איזה מערכת הפעלה בשרת אתם צריכים?

מערכת ההפעלה בשרת היא שקובעת את התכונות והפונקציונליות העומדות לרשותך.

ישנם שני סוגים עיקריים של אחסון אתרים: Windows ולינוקס. אירוח אתרים של Windows פופולרי יותר מכיוון שיש לו נתח שוק גדול יותר מאשר ללינוקס, אך עדיין ישנם אנשים רבים המעדיפים לינוקס מכיוון שהוא בקוד פתוח, מה שאומר שכל אחד יכול להסתכל בקוד המקור עבור כל שינוי.

חברת אחסון האתרים תספק לכם רשימה של מערכות הפעלה התואמות למערכת שלה. כדאי לבחור את זה שהכי נוח לך איתו. אם אין לך העדפה, אז עדיף ללכת על זה שיש לו יותר תמיכה והוא פופולרי יותר בשוק.

מערכת הפעלה: מערכת ההפעלה היא תוכנה המאפשרת למחשבים לתקשר זה עם זה ולגשת ליישומי תוכנה כגון דפדפני אינטרנט, מעבדי תמלילים וגיליונות אלקטרוניים. לכל מחשב מותקנת מערכת הפעלה והן מגיעות בהרבה גרסאות שונות כמו Windows 10, macOS Sierra, Android Nougat 7.0 וכו'.

מה ההבדל בין ווינדאוס ללינוקס?

Windows ולינוקס הן שתי מערכות הפעלה שונות. Windows היא מערכת הפעלה שפותחה על ידי Microsoft Corporation. זו הייתה מערכת ההפעלה הראשונה שתוכננה עם ממשק משתמש גרפי ותמיכה בעכבר. לינוקס היא מערכת הפעלה בקוד פתוח שנמצאת בפיתוח מאז 1969.

לינוקס היא מערכת הפעלה מחשב דמוית יוניקס המורכבת תחת המודל של פיתוח והפצה של תוכנות בקוד פתוח בחינם, בדרך כלל בצורה של הפצות לינוקס, הזמינות כתוכנת קוד חופשי ופתוח בעיקר תחת תנאי הרישיון הציבורי של GNU (GNU General Public License) GPL).

 

אולי תאהבו גם:
מגמות ופיתוחים עתידיים בתחום הגיבוי בענן: בחינת טכנולוגיות חדשות, שירותים מתקדמים ושינויים צפויים בענף הגיבוי בענן

ככל שהעולם הדיגיטלי ממשיך להתפתח בקצב מסחרר, כמות הנתונים הנוצרים על ידי ארגונים וצרכנים גדלה באופן אקספוננציאלי. במציאות זו, גיבוי הנתונים בענן הופך לחיוני יותר

איך לאחסן את האתר שלכם בשנת 2024?

ישנן שתי דרכים עיקריות לאחסן את האתר שלכם בשנת 2024: אחסון שיתופי: אחסון שיתופי הוא האפשרות הזולה ביותר לאחסון את האתר שלכם. עם אחסון שיתופי,

למה היום מאחסנים חשבוניות בענן

בעולם העסקים המהיר של היום, חברות מחפשות כל הזמן דרכים לייעל את הפעילות שלהן ולייעל את התהליכים  שלהן. תחום שזכה לתשומת לב גוברת הוא אחסון

פתרונות אבטחה לאחסון בענן

עם השימוש הגובר באחסון בענן, פתרונות אבטחה הפכו להכרח. מכיוון שאחסון ענן משמש לאחסון ושיתוף נתונים, חשוב לוודא שהנתונים בטוחים ומאובטחים מפני גישה לא מורשית.

איזה כיף! קיבלתם במתנה קופון 5% ב3 חודשים הראשונים שלכם ב:

upress

קוד הקופון: UP05SMGSH